Prizorišče: San Siro, Milano (kapaciteta: 80,018)
Slika
Maurizio Sarri

Predogled obeh ekip:
AC Milan
Sobotni obračun na San Siru prinaša derbi dveh moštev, ki sta si neposredna tekmeca za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov. Po lanskem debaklu Milana, ko je Napoli sredi Milana z 0-4 ponižal Rossonere, Milanovi navijači pričakujejo povračilo. Tudi v letošnji sezoni, je Napoli na prvi tekmi v Neaplju precej suvereno opravil z Milanom, saj je zmagal z visokih 4-2.

Milanovi obrambi se tudi jutri ne piše veliko dobrega, saj je kazen na prejšnji tekmi prejel Romagnoli, ki bo tekmo tako žal moral izpustiti. Prav tako pa bo zaradi poškodbe manjkal De Sciglio. Na levem boku se bo Montella odločal med Antonellijem in Calabrio, prednost naj bi dobil prvi. Romagnolija bo zamenjal Gomez, ki bo skupaj s Paletto zaigral na mestu centralnega branilca. V vezno vrsto bo Montella postavil trojico Kucka-Sosa-Bertolacci. Tekmo bo zaradi kazni izpustil Manuel Locatelli. V napadu bodo po vsej verjetnosti začeli Suso-Bacca-Bonaventura. Bacco bo morda zamenjal borbeni Lapadula, ki na prejšnji tekmi v Torinu ni dobil priložnosti.

Niang, ki na zadnjih tekmah ne kaže pravega odnosa, ni predviden v prvih planih Montelle. Navijači Milana izgubljajo potrpljenje nad njim, saj je v prvem delu sezone pokazal bistveno več želje in boljše predstave. Njegova zamenjava je kot kaže Gerard Deulofeu iz Evertona, ki je pravkar prišel na posojo k Milanu do konca sezone.

Napoli
Tako kot Montella, tudi Sarri, trener Napolija prisega na postavitev 4-3-3. Oba trenerja sta edina, ki sta to formacijo uporabila na začetku vseh dosedanjih tekem v TOP 5 ligah v Evropi.

Napoli je v prejšnjem krogu podaljšal niz nepremagljivosti na devet tekem, po tem ko so doma premagali Pescaro s 3-1. Po prvem polčasu, ki se je končal brez zadetkov, je Napoli bliskovito zadel dva zadetka v prvih petih minutah drugega polčasa in tekmo mirno pripeljal do konca. Sarrijeva ekipa ima sicer kar nekaj težav s prejemanjem »poceni« zadetkov, saj zadetke prejemajo skoraj na vseh tekmah, imajo pa na drugi strani zato najboljši napad italijanskega prvenstva, saj so dosegli že 45 zadetkov. Milan jih je npr. dosegel le 30. V napadu izstopa predvsem belgijski napadalec Dries Mertens, ki je v zadnjem času v odlični formi in na katerega bo morala biti obramba Milana še posebej pozorna.

Derbi v Milanu si bo ogledala tudi posadka Kluba navijačev AC Milan Slovenija. Na tekmo odhajata dva polna avtobusa!